Jak obstawiać mecze przez internet?

W wieloletnim procesie rozwoju zakładów bukmacherskich, nie tylko w Polsce, rozpowszechnienie dostępu do internetu odegrało bardzo znaczącą rolę. Umożliwienie gry w zakładach online stanowiło duże ułatwienie zarówno dla bukmacherów, którzy w ten sposób mogą docierać do potencjalnych graczy, jak i dla samych typujących. Od kiedy istnieje możliwość wnoszenia zakładów internetowych, nie trzeba się już nawet ruszać z domu i szukać stacjonarnego punktu, w którym wypisuje się kupon przyjmowany następnie przez pracownika “z okienka”. Teraz na pytanie “jak obstawiać mecze przez internet” odpowiedź brzmi: “bardzo łatwo”, choć pewne minimalne warunki trzeba spełnić.

Zakłady bukmacherskie online – podstawowe regulacje

Zakłady bukmacherskie jako forma hazardu są bowiem pod ścisłym nadzorem państwa, które działaniami prawnymi reguluje ich rynek. Warto pamiętać, że wynikają z tego także korzyści dla samych graczy, którzy dzięki wprowadzanym obostrzeniom mają lepszą gwarancję, że bukmacher, któremu powierzyli swoje pieniądze, nagle nie rozpłynie się w powietrzu z ich wygranymi.

Podstawową zasadą, niezależnie od tego czy obstawiamy przez internet czy stacjonarnie, jest to, że aby uczestniczyć w zakładach musimy mieć skończone 18 lat. Jeśli już ten wiek osiągnęliśmy, to musimy znaleźć w internecie firmę bukmacherską, za pośrednictwem której chcemy wnosić zakłady. Musi to być firma legalnie działająca na polskim rynku, a zatem posiadająca licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Uczestnictwo w nielegalnych zakładach grozi bowiem poważnymi sankcjami prawnymi. Należy zatem sprawdzić w internecie czy dana firma ma prawo organizowania zakładów bukmacherskich online. Zwykle szczegółowa informacja o licencji znajduje się na stronie internetowej danego bukmachera.

Darmowy zakład i bonus powitalny na start - graj na www.sts.pl
Odbierz bonus w STS

Oferty na start

Wybierając właściwą firmę warto porównać oferty poszczególnych bukmacherów dla nowych graczy. Firmy prześcigają się w walce o klientów i wszystkie oferują atrakcyjne promocje na start, w skład których zwykle wchodzi bonus od pierwszego depozytu, a czasem także od drugiego czy trzeciego, ewentualny pierwszy zakład bez ryzyka (zwrot pieniędzy w przypadku nietrafionego pierwszego zakładu) czy tzw. freebet, czyli darmowy zakład. W tym ostatnim przypadku chodzi o środki, które dostajemy na początek zupełnie za darmo i możemy za nie obstawiać na określonych warunkach. Dobrze jest porównać oferty na start i wybrać firmę, która oferuje nam najlepszą.

Bardziej doświadczeni gracze zwykle mają otwarte konta w większości lub nawet u wszystkich bukmacherów legalnie działających na polskim rynku, co pozala im wybierać tego, u którego chcą zagrać w zależności od wysokości kursów na dane zdarzenia lub dostępności poszczególnych rynków do typowania.

Dlaczego bukmacher chce zdjęcia dowodu?

Zanim jednak zaczniemy typowanie, nasz bukmacher wymaga od nas dokonania rejestracji. W polskich warunkach oznacza ona także konieczność potwierdzenia tożsamości. Odbywa się to za pomocą nielubianego zwykle przez graczy udostępnienia firmom bukmacherskim skanów lub zdjęć dwóch stron dokumentów tożsamości. Warto pamiętać, że taki wymóg nie jest wymysłem samych firm, a koniecznością wynikającą z przepisów prawa. Weryfikacja zwykle nie trwa jednak długo.

Jeśli już założyliśmy konto i zweryfikowaliśmy tożsamość, to czas przejść do wpłacenia na swoje konto depozytu. Odbywa się to za pomocą rachunku bankowego, karty debetowej lub kredytowej albo portfeli internetowych typu Skrill czy Neteller. Polscy bukmacherzy udostępniają już całkiem sporo opcji dokonania depozytu, a z czasem pewnie będą dochodziły kolejne. Pieniądze na naszym bukmacherskim koncie zwykle pojawiają się natychmiast po wpłacie.

Darmowy zakład, zakład bez ryzyka i bonus na start - graj na www.eFortuna.pl
Odbierz bonus w Fortunie

Jak obstawiać mecze przez internet?

A kiedy już środki w depozycie się pojawią, to wreszcie możemy zająć się tym, co nas najbardziej interesuje, czyli jak obstawiać mecze przez internet. Dla każdego, kto ma choć minimalne pojęcie o poruszaniu się w internecie, obsługiwanie stron bukmacherów będzie intuicyjne. Musimy wybrać po prostu dyscyplinę, na którą chcemy postawić i dane rozgrywki. Gdy znajdziemy już interesujący nas mecz/turniej/wyścig/walkę itd., wybieramy obstawiane przez nas rozstrzygnięcie, następnie wpisujemy kwotę, jaką chcemy postawić (należy pamiętać, że nie możemy stawiać za więcej niż przelaliśmy na swoje konto, chyba że mamy aktywny udostępniony przez bukmachera zakład za darmo) i obstawiamy.

Bukmacherzy udostępniają różne opcje typowania. Jeżeli interesuje nas tylko jedno zdarzenie, to stawiamy zakład pojedynczy, jeżeli chcemy postawić na kilka meczów jednocześnie, to taką opcję nazywamy zakładem akumulowanym, a kursy poszczególnych zdarzeń są mnożone. Istnieje także możliwość grania różnymi systemami, które pozwalają nam ograniczyć ryzyko i wygrać mniejszą kwotę, tyle że z mniejszym prawdopodobieństwem porażki, w przypadku, gdy np. jeden z naszych typów okaże się nietrafiony.

Zakłady bukmacherskie w zdecydowanej większości przeniosy się już współcześnie do internetu i coraz więcej osób zadaje sobie pytanie jak obstawiać mecze przez internet. Mimo że wprowadzone zostały pewne warunki, które każdy gracz musi spełnić, to nie jest to zbyt trudne zadanie, a wszystkich, którzy nigdy dotąd nie grali online, od rozpoczęcia obstawiania w ten sposób w każdej chwili dzieli zaledwie kilka minut.

Darmowy pierwszy zakład i bonus od depozytu - graj na www.totolotek.pl
Odbierz bonus w Totolotku

Tagged With :

Dodaj komentarz